WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce 5.5.4 - en to el translation catalogue (603 entries)

en: "%1$s" shipping class cost in %2$s
el: "%1$s" Κόστος κατηγορίας ταχυδρομικής αποστολής σε %2$s

en: %1$d %2$s are missing translations.
el: Λείπουν μεταφράσεις από %1$d %2$s.

en: %1$d %2$s is missing translations.
el: Λείπουν μεταφράσεις από %1$d %2$s.

en: %1$d %2$s translation missing.
el: Λείπει %1$d μετάφραση %2$s.

en: %1$d %2$s translations missing.
el: Λείπουν %1$d μεταφράσεις %2$s.

en: %1$s: Full name of the currency (e.g., “Euro”).
el: %1$s: Πλήρες όνομα του νομίσματος (π.χ., “Ευρώ”).

en: %1$s: Standard code representing the currency (e.g., USD for United States Dollar).
el: %1$s: Τυπικός κωδικός που αντιπροσωπεύει το νόμισμα (π.χ., USD για το Δολάριο Ηνωμένων Πολιτειών).

en: %1$s: Standard symbol representing the currency (e.g., “$” or “€”).
el: %1$s: Τυπικό σύμβολο που αντιπροσωπεύει το νόμισμα (π.χ., “$” ή “€”).

en: %d products left
el: %d προϊόντα ακόμη

en: %s do not require translation.
el: Δεν απαιτείται μετάφραση για %s.

en: %s is installed and active.
el: Η προσθήκη %s εγκαταστάθηκε και ενεργοποιήθηκε.

en: %s is not active.
el: Το %s δεν είναι ενεργό.

en: %s is not required in order to run WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce but it’s recommended if you want to use separate product images and galleries for different languages.
el: Το %s δεν απαιτείται για την εκτέλεση του WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce, αλλά συνιστάται αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε ξεχωριστές εικόνες προϊόντων και συλλογές για διαφορετικές γλώσσες.

en: %s is not set up.
el: %s δεν έχει ρυθμιστεί.

en: %s is set up.
el: %s έχει ρυθμιστεί.

en: %s items processed
el: %s στοιχεία επεξεργάστηκαν

en: %s translation
el: Μετάφραση του ονόματος ταξινόμησης %s

en: (Space)
el: (Διάστημα)

en: (previous value: %s)
el: (προηγούμενη τιμή: %s)

en: - Need a custom solution? %1$sContact our support%2$s - we’re here to help you migrate safely.
el: - Χρειάζεστε μια προσαρμοσμένη λύση; %1$sΕπικοινωνήστε με την υποστήριξή μας%2$s - είμαστε εδώ για να σας βοηθήσουμε να μεταβείτε με ασφάλεια.

en: - Switch to a PHP-based template - you can select one from the %1$sconfiguration page%2$s.
el: - Μεταβείτε σε ένα πρότυπο βασισμένο σε PHP - μπορείτε να επιλέξετε ένα από τη %1$sσελίδα διαμόρφωσης%2$s.

en: - To edit the original product, switch back to the default language.
el: - Για να επεξεργαστείτε το αρχικό προϊόν, επιστρέψτε στην προεπιλεγμένη γλώσσα.

en: - To edit this product's translation, use the %1$sTranslation Dashboard%2$s.
el: - Για να επεξεργαστείτε τη μετάφραση αυτού του προϊόντος, χρησιμοποιήστε τον %1$sΠίνακα Ελέγχου Μεταφράσεων%2$s.

en: -- Choose a widget area --
el: -- Επιλέξτε μια περιοχή μονάδας (widget) --

en: 1454.07 &raquo; 1450 when set to 10
el: 1454,07 &raquo; 1450 όταν ορίζεται σε 10

en: 1454.07 &raquo; 1454 when set to 1
el: 1454,07 &raquo; 1454 όταν ορίζεται σε 1

en: 1454.07 &raquo; 1500 when set to 100
el: 1454,07 &raquo; 1500 όταν ορίζεται σε 100

en: <strong>WooCommerce Translation Available</strong> &#8211; Install or update your <code>%1$s</code> translations to version <code>%2$s</code>.
el: <strong>Μετάφραση WooCommerce διαθέσιμη</strong> &#8211; Εγκαταστήστε ή ενημερώσετε τις μεταφράσεις <code>%1$s</code> στην έκδοση <code>%2$s</code>.

en: API key (required)
el: Κλειδί API (απαιτείται)

en: Account settings
el: Ρυθμίσεις λογαριασμού

en: Action
el: Ενέργεια

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Add Currencies
el: Προσθήκη νομισμάτων

en: Add a currency switcher to your store
el: Προσθέσετε εναλλαγή νομίσματος στο κατάστημά σας

en: Add a new currency switcher to a widget area
el: Να προστεθεί ένας νέος εναλλαγέας νομίσματος σε μια περιοχή μονάδας (widget)

en: Add currency
el: Προσθήκη νομίσματος

en: Add new currency
el: Προσθήκη νέου νομίσματος

en: Add separate download files for translations when translating products
el: Να προσθέτονται χωριστά αρχεία λήψης για μεταφράσεις κατά τη μετάφραση προϊόντων

en: Add separate download files for translations when you translate this product
el: Να προσθέτονται χωριστά αρχεία λήψης για μεταφράσεις όταν μεταφράζετε αυτό το προϊόν

en: Add translation
el: Προσθήκη μετάφρασης

en: Additional CSS
el: Πρόσθετο CSS

en: Additionally, you can use HTML tags %1$s(img, span, em, strong, u)%2$s to customize the output when the switcher style is set to %1$sList of currencies%2$s, %3$sin line with official HTML standards for the select tag%4$s.
el: Επιπλέον, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ετικέτες HTML %1$s(img, span, em, strong, u)%2$s για να προσαρμόσετε την έξοδο όταν το στυλ του εναλλάκτη έχει οριστεί σε %1$sΛίστα νομισμάτων%2$s, %3$sσύμφωνα με τα επίσημα πρότυπα HTML για την ετικέτα select%4$s.

en: All %1$s have the same %2$s assignments.
el: Όλα τα %1$s έχουν τις ίδιες αναθέσεις %2$s.

en: All %s are translated.
el: Όλα τα αντικείμενα (%s) είναι μεταφρασμένα.

en: All Accounts
el: Όλοι οι λογαριασμοί

en: All countries
el: Όλες τις χώρες

en: All countries except
el: Όλες τις χώρες εκτός

en: All countries except...
el: Όλες τις χώρες εκτός...

en: All countries except:
el: Όλες οι χώρες εκτός:

en: All currency switchers in your site are affected by the settings in this section.
el: Οι ρυθμίσεις σε αυτή την ενότητα επηρεάζουν όλους τους εναλλαγείς νομίσματος στον ιστότοπό σας.

en: All in selected currency
el: Όλα στο επιλεγμένο νόμισμα

en: All the products will be removed from the current order in order to change the currency
el: Όλα τα προϊόντα θα απομακρυνθούν από την τρέχουσα σειρά προκειμένου να γίνει αλλαγή του νομίσματος

en: All the products will be removed from the current order in order to change the language
el: Όλα τα προϊόντα θα απομακρυνθούν από την τρέχουσα σειρά προκειμένου να γίνει αλλαγή γλώσσας

en: Allow to translate missing product reviews
el: Επιτρέψτε τη μετάφραση ελλιπών κριτικών προϊόντων

en: Allowed HTML tags: <img> <span> <u> <strong> <em>
el: Επιτρεπτές ετικέτες HTML: <img> <span> <u> <strong> <em>

en: And more!
el: Και πολλά άλλα!

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: At least one currency must be enabled for this language!
el: Πρέπει να ενεργοποιηθεί τουλάχιστον ένα νόμισμα για αυτή τη γλώσσα!

en: At least one of these fields is required: title, content or excerpt
el: Απαιτείται τουλάχιστον ένα από τα εξής πεδία: τίτλος, περιεχόμενο ή απόσπασμα

en: Attribute Slug
el: Μόνιμος σύνδεσμος Ιδιότητας

en: Attribute slug: %s
el: Μόνιμος σύνδεσμος Ιδιότητας: %s

en: Automatic Exchange Rates
el: Αυτόματες συναλλαγματικές ισοτιμίες

en: Automatically align email headers based on%slanguage direction (right-to-left or left-to-right)."
el: Αυτόματη στοίχιση κεφαλίδων email βάσει της κατεύθυνσης γλώσσας%s (από δεξιά προς αριστερά ή από αριστερά προς δεξιά)."

en: Autosubtract amount
el: Αυτόματη αφαίρεση ποσού

en: Available parameters
el: Διαθέσιμες παράμετροι

en: Bank Account
el: Τραπεζικός λογαριασμός

en: Because this site uses the default permalink structure, you cannot use slug translation for product permalinks.
el: Επειδή αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί την προεπιλεγμένη δομή μόνιμων συνδέσμων, δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τη μετάφραση των μόνιμων συνδέσμων για μόνιμους συνδέσμους προϊόντων.

en: Blue
el: Γαλάζιο

en: Booking currency
el: Νόμισμα κράτησης

en: Bookings
el: Κρατήσεις

en: Border
el: Περίγραμμα

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: By default, show reviews in all languages
el: Εμφάνιση των αξιολογήσεων σε όλες τις γλώσσες από προεπιλογή

en: Caching may cause currency display issues for your customers if you are using the multicurrency feature.
el: Η κρυφή προσωρινή μνήμη μπορεί να προκαλέσει προβλήματα κατά την προβολή των νομισμάτων για τους πελάτες σας, αν χρησιμοποιείτε τη λειτουργία πολλαπλών νομισμάτων.

en: Calculate costs in other currencies automatically
el: Αυτόματος υπολογισμός κόστους σε άλλα νομίσματα

en: Calculate prices in other currencies automatically
el: Αυτόματος υπολογισμός τιμών σε άλλα νομίσματα

en: Calculate shipping costs in other currencies automatically
el: Αυτόματος υπολογισμός κόστους ταχυδρομικής αποστολής σε άλλα νομίσματα

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Cancel (stay with the Translation Editor)
el: Άκυρο (παραμονή με τον Επεξεργαστή μεταφράσεων)

en: Cannot get exchange rates. Connection failed.
el: Αδυναμία λήψης συναλλαγματικής ισοτιμίας. Η σύνδεση απέτυχε.

en: Cart
el: Καλάθι

en: Change Password
el: Αλλαγή κωδικού

en: Change default language
el: Αλλαγή προεπιλεγμένης γλώσσας

en: Changes in these translations will affect terms in general! ( Not only for this product )
el: Οι αλλαγές σε αυτές τις μεταφράσεις θα επηρεάσουν γενικά τους όρους! (Όχι μόνο για αυτό το προϊόν)

en: Checkout
el: Ολοκλήρωση αγοράς

en: Checkout &rarr; Pay
el: Ολοκλήρωση αγοράς &rarr; Πληρωμή

en: Choose a file
el: Επιλέξτε ένα αρχείο

en: Choose which currency to display when a client switches languages
el: Επιλέξτε ποιο νόμισμα θα εμφανίζεται όταν ένας πελάτης αλλάζει γλώσσα

en: Choose which product attributes you want to translate
el: Επιλέξτε ποιες ιδιότητες προϊόντων θέλετε να μεταφράσετε

en: Cleanup tools
el: Εργαλεία καθαρισμού

en: Clear all colors
el: Απαλοιφή όλων των χρωμάτων

en: Clear list
el: Απαλοιφή λίστας

en: Click continue to create missing WooCommerce pages translate your store pages into the following languages:
el: Πατήστε "Συνέχεια" για να δημιουργήσετε σελίδες WooCommerce που λείπουν και να μεταφράζονται οι σελίδες του καταστήματός σας στις ακόλουθες γλώσσες:

en: Click continue to translate your store pages into the following languages:
el: Πατήστε "Συνέχεια" για να μεταφράσετε τις σελίδες του καταστήματός σας στις ακόλουθες γλώσσες:

en: Click to see the prices in the other currencies as they are currently shown on the front end.
el: Κάντε κλικ για να δείτε τις τιμές σε άλλα νομίσματα όπως εμφανίζονται αυτή τη στιγμή στο προσκήνιο.

en: Client ID
el: Αναγνωριστικό πελάτη

en: Client Location
el: Τοποθεσία πελάτη

en: Collapse
el: Σύμπτυξη

en: Color theme
el: Θέμα χρωμάτων

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Composite Products ( Components )
el: Σύνθετα προϊόντα ( Στοιχεία )

en: Composite Products ( Scenarios )
el: Σύνθετα προϊόντα ( Σενάρια )

en: Configuration Warnings
el: Προειδοποιήσεις ρύθμισης παραμέτρων

en: Configure multicurrency for multilingual sites
el: Διαμόρφωση πολλαπλών νομισμάτων για πολύγλωσσους ιστοτόπους

en: Configure multicurrency mode
el: Ρυθμίστε την λειτουργία πολλαπλών νομισμάτων

en: Configure per country availability for this payment gateway
el: Ρυθμίστε τη διαθεσιμότητα αυτής της πύλης πληρωμών ανά χώρα

en: Configure products slug translation
el: Διαμόρφωση μετάφρασης μόνιμων συνδέσμων προϊόντων

en: Configure specific product properties that should be synced to translations.
el: Ρύθμιση παραμέτρων συγκεκριμένων ιδιοτήτων προϊόντων οι οποίες πρέπει να συγχρονίζονται στις μεταφράσεις.

en: Configure thumbnail and gallery synchronization to translations.
el: Ρύθμιση συγχρονισμού μικρογραφιών και συλλογών σε μεταφράσεις.

en: Congrats on making your first multicurrency sale!
el: Συγχαρητήρια για την πρώτη σας πολυνομισματική πώληση!

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Content / Description
el: Περιεχόμενο / Περιγραφή

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Core
el: Βασική

en: Costs and values in custom currencies
el: Κόστος και αξίες σε προσαρμοσμένα νομίσματα

en: Country availability
el: Διαθεσιμότητα ανά χώρα

en: Create custom pricing in each currency
el: Δημιουργήσετε προσαρμοσμένες τιμές σε κάθε νόμισμα

en: Create missing translations
el: Δημιουργία μεταφράσεων που λείπουν

en: Create missing translations for product attributes:
el: Δημιουργία ελλιπών μεταφράσεων για χαρακτηριστικά προϊόντων:

en: Create store pages in all your site's languages
el: Δημιουργήστε σελίδες καταστήματος σε όλες τις γλώσσες του ιστότοπού σας

en: Currencies
el: Νομίσματα

en: Currencies order updated
el: Η σειρά των νομισμάτων ενημερώθηκε

en: Currencies to display for each language
el: Νομίσματα προς εμφάνιση για κάθε γλώσσα

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Currency - no orders found
el: Νόμισμα – δεν βρέθηκαν παραγγελίες

en: Currency Position
el: Θέση νομίσματος

en: Currency Preview
el: Προεπισκόπηση νομίσματος

en: Currency available in
el: Νόμισμα διαθέσιμο σε

en: Currency displayed first
el: Το νόμισμα εμφανίζεται πρώτο

en: Currency settings for %s
el: Ρυθμίσεις νομίσματος για %s

en: Currency switcher
el: Eναλλαγέας νομίσματος

en: Currency switcher colors
el: Χρώματα εναλλαγέα νομίσματος

en: Currency switcher options
el: Επιλογές εναλλαγής νομίσματος

en: Currency switcher preview
el: Προεπισκόπηση εναλλαγής νομίσματος

en: Currency switcher style
el: Στυλ εναλλαγής νομίσματος

en: Current currency background color
el: Χρώμα φόντου τρέχοντος νομίσματος

en: Current currency font color
el: Χρώμα γραμματοσειράς τρέχοντος νομίσματος

en: Currently, there are %s variations that need to be created.
el: Αυτή τη στιγμή υπάρχουν %s παραλλαγές οι οποίες πρέπει να δημιουργηθούν.

en: Custom
el: Προσαρμοσμένη

en: Custom Fields
el: Προσαρμοσμένα πεδία

en: Custom Product attributes
el: Ιδιότητες προσαρμοσμένων προϊόντων

en: Custom Tabs
el: Προσαρμοσμένες Καρτέλες

en: Custom field %s configuration from wpml-config.xml file was altered!
el: Η ρύθμιση παραμέτρων του προσαρμοσμένου πεδίου %s από το αρχείο wpml-config.xml μεταβλήθηκε!

en: Custom settings for %s
el: Προσαρμοσμένες ρυθμίσεις για %s

en: Custom taxonomy %s configuration from wpml-config.xml file was altered!
el: Η ρύθμιση παραμέτρων της προσαρμοσμένης ταξινόμησης %s από το αρχείο wpml-config.xml μεταβλήθηκε!

en: Custom type %s configuration from wpml-config.xml file was altered!
el: Η ρύθμιση παραμέτρων του προσαρμοσμένου τύπου %s από το αρχείο wpml-config.xml μεταβλήθηκε!

en: Customize the currency switcher
el: Προσαρμογή του εναλλαγέα νομίσματος

en: Daily
el: Ημερησίως

en: Decide if you want to add multiple currencies to your store
el: Αποφασίστε αν θέλετε να προσθέσετε πολλαπλά νομίσματα στο κατάστημά σας

en: Decimal Separator
el: Σύμβολο διαχωρισμού δεκαδικών

[ctx: Default taxonomies must be translatable: 1/6]
en: Some taxonomies in your site are forced to be untranslatable. This is causing a problem when you're trying to run a multilingual WooCommerce site.
el: Μερικές ταξινομήσεις στον ιστότοπό σας είναι αναγκαστικά μη μεταφράσιμες. Αυτό προκαλεί πρόβλημα όταν προσπαθείτε να διαχειριστείτε έναν πολυγλωσσικό ιστότοπο WooCommerce.

[ctx: Default taxonomies must be translatable: 2/6]
en: A plugin or the theme are probably doing this.
el: Αυτό προκαλείται μάλλον από μια προσθήκη ή θέμα.

[ctx: Default taxonomies must be translatable: 3/6]
en: What you can do:
el: Να τι μπορείτε να κάνετε:

[ctx: Default taxonomies must be translatable: 4/6]
en: 1. Temporarily disable plugins and see if this message disappears.
el: 1. Να απενεργοποιήσετε προσωρινά τις προσθήκες και να δείτε αν θα εξαφανιστεί αυτό το μήνυμα.

[ctx: Default taxonomies must be translatable: 5/6]
en: 2. Temporarily switch the theme and see if this message disappears.
el: 2. Να αλλάξετε το θέμα σας και να δείτε αν αυτό το μήνυμα εξαφανιστεί.

[ctx: Default taxonomies must be translatable: 6/6]
en: It's best to contact %s, tell that you're getting this message and offer to send a Duplicator copy of the site. We will work with the theme/plugin author and fix the problem for good. In the meanwhile, we'll give you a temporary solution, so you're not stuck.
el: Είναι καλύτερο να επικοινωνήσετε με το %s, να τους πείτε ότι λαμβάνετε αυτό το μήνυμα και να προτείνετε να τους στείλτε ένα αντίγραφο του ιστοτόπου δημιουργημένο με το Duplicator. Θα συνεργαστούμε με τον δημιουργό του θέματος ή της προσθήκης και θα διορθώσουμε το πρόβλημα. Στο μεταξύ, θα σας δώσουμε μια προσωρινή λύση, για να μπορείτε να εργαστείτε.

en: Default: %name% (%1$symbol%) - %2$code%
el: Προεπιλογή: %name% (%1$symbol%) - %2$code%

en: Define how to display product reviews on the product page by default. The customer will be still able to filter reviews by language.
el: Ορίστε τον τρόπο που θα εμφανίζονται οι αξιολογήσεις προϊόντων στη σελίδα προϊόντων από προεπιλογή. Ο πελάτης θα μπορεί έτσι κι αλλιώς να φιλτράρει τις αξιολογήσεις κατά γλώσσα.

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Description
el: Περιγραφή

en: Determined automatically based on exchange rate
el: Καθορίζεται αυτόματα βάσει συναλλαγματικής ισοτιμίας

en: Disable %1$s for %2$s
el: Απενεργοποίηση %1$s για %2$s

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Dismiss
el: Ματαίωση

en: Display original images on the translated product front page if images not specified
el: Εμφάνιση αρχικών εικόνων στη μεταφρασμένη πρώτη σελίδα προϊόντων, εάν δεν έχουν καθοριστεί εικόνες

en: Do you want to add more currencies to your store?
el: Θέλετε να προσθέσετε περισσότερα νομίσματα στο κατάστημά σας;

en: Down
el: Κάτω

en: Download Files
el: Λήψη αρχείων

en: Download Files for Variation #%s
el: Λήψη αρχείων για παραλλαγή #%s

en: Downloading translations... Please don't close this page.
el: Γίνεται λήψη μεταφράσεων... Μην κλείσετε αυτή τη σελίδα.

en: Drag and drop the currencies to change their order
el: Κάντε μεταφορά και απόθεση των νομισμάτων για να τους αλλάξετε σειρά

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit %s Currency Switcher
el: Επεξεργασία εναλλαγέα νομίσματος %s

en: Edit My Address
el: Επεξεργασία της διεύθυνσής μου

en: Edit Product Currency Switcher
el: Επεξεργασία εναλλαγέα νομίσματος προϊόντων

en: Edit currency switcher
el: Επεξεργασία εναλλαγέα νομίσματος

en: Edit translation
el: Επεξεργασία μετάφρασης

en: Enable %1$s for %2$s
el: Ενεργοποίηση %1$s για %2$s

en: Enable automatic exchange rates
el: Ενεργοποίηση αυτόματων συναλλαγματικών ισοτιμιών

en: Enable costs in custom currencies
el: Ενεργοποίηση κόστους σε προσαρμοσμένα νομίσματα

en: Enable the multicurrency mode
el: Ενεργοποιήστε τη λειτουργία πολλαπλών νομισμάτων

en: Enable this if you want to translate attribute values with WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce
el: Ενεργοποιήστε αυτό αν θέλετε να μεταφράσετε τιμές χαρακτηριστικών με το WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce

en: Enable/disable
el: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση

en: Endpoint: %s
el: Τελικό σημείο: %s

en: Enter API key
el: Δώστε κλειδί API

en: Enter prices in other currencies
el: Εισαγάγετε τις τιμές στα άλλα νομίσματα

en: Error saving settings.
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση των ρυθμίσεων.

en: Excerpt
el: Απόσπασμα

en: Exchange Rate
el: Συναλλαγματική ισοτιμία

en: Exchange rate = %s exchange rate x (1 + lifting charge / 100)
el: Συναλλαγματική  ισοτιμία = %s συναλλαγματική  ισοτιμία  x (1 + τέλος συναλλάγματος / 100)

en: Exchange rates source
el: Πηγή συναλλαγματικών ισοτιμιών

en: Exchange rates updated successfully
el: Οι συναλλαγματικές ισοτιμίες ενημερώθηκαν επιτυχώς

en: Existing translations and variations associated will be deleted.
el: Οι υπάρχουσες συνδεδεμένες μεταφράσεις και παραλλαγές θα διαγραφούν.

en: External Product
el: Εξωτερικό προϊόν

en: File URL
el: URL αρχείου

en: Fix incorrect or missing translation links for product variations
el: Διόρθωση εσφαλμένων ή ελλιπών συνδέσμων μετάφρασης για παραλλαγές προϊόντων

en: Fix missing product reviews
el: Διόρθωση ελλιπών κριτικών προϊόντων

en: Fix multilingual information
el: Διόρθωση πολυγλωσσικών πληροφοριών

en: Fix product taxonomies
el: Διόρθωση ταξινομιών προϊόντων

en: Fixer.io API key
el: κλειδί API Fixer.io

en: For 1454.07, when the increment for the nearest integer is 100 and the auto-subtract amount is 1, the resulting amount is 1499.
el: Για 1454,07, όταν η επαύξηση για τον πλησιέστερο ακέραιο είναι 100 και το ποσό αυτόματης αφαίρεσης είναι 1, το αποτέλεσμα είναι 1499.

en: From&hellip;
el: Από&hellip;

en: Global Attributes
el: Γενικές ιδιότητες

en: Go back
el: Επιστροφή

en: Go to WPML &rarr; Taxonomy Translation to translate Taxonomy terms manually
el: Μεταβείτε στο WPML &rarr; Μετάφραση Ταξινομίας για να μεταφράσετε χειροκίνητα τους όρους Ταξινομίας

en: Go to WPML &rarr; Translation Management to translate Products
el: Μεταβείτε στο WPML &rarr; Διαχείριση Μετάφρασης για να μεταφράσετε Προϊόντα

en: Gray
el: Γκρι

en: Great! Now you can use Geolocation to determine default currency for chosen languages. You can edit that key in
el: Τέλεια! Μπορείτε πλέον να χρησιμοποιήσετε τη γεωγραφική τοποθεσία (Geolocation), για να καθορίσετε το προεπιλεγμένο νόμισμα για τις επιλεγμένες γλώσσες. Μπορείτε να αλλάξετε αυτό το κλειδί στη

en: Header alignment for translations
el: Στοίχιση κεφαλίδας για μεταφράσεις

en: Heading
el: Κεφαλίδα

en: Here you can set different prices for the %s in multiple currencies:
el: Εδώ μπορείτε να ορίσετε διαφορετικές τιμές για το %s σε πολλαπλά νομίσματα:

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Hide This Message
el: Απόκρυψη αυτού του μηνύματος

en: Hide more
el: Απόκρυψη περισσότερων

en: Hide prices in other currencies
el: Απόκρυψη τιμών σε άλλα νομίσματα

en: Hourly
el: Ωριαία

en: Hover
el: Κατάδειξη

en: How to translate permalinks for product taxonomies
el: Πώς να μεταφράσετε μόνιμους συνδέσμους για ταξινομίες προϊόντων

en: How to translate product permalinks
el: Πώς να μεταφράσετε μόνιμους συνδέσμους προϊόντων

en: How to translate this?
el: Πώς να μεταφραστεί αυτό;

en: I'll do the setup later
el: Θα κάνω τη ρύθμιση αργότερα

en: If you are using a page builder to design WooCommerce products, you should only use WPML's Translation Editor.
el: Αν χρησιμοποιείτε ένα πρόγραμμα δημιουργίας σελίδων για να σχεδιάσετε προϊόντα WooCommerce, να χρησιμοποιείτε μόνο τον Επεξεργαστή μεταφράσεων του WPML.

en: If you are using downloadable products, you can choose to have their paths
                                                synchronized, or seperate for each language.
el: Εάν χρησιμοποιείτε προϊόντα που μπορείτε να κατεβάσετε, μπορείτε να επιλέξετε να συγχρονίσετε τις διαδρομές τους
     ή να τις έχετε ξεχωριστά για κάθε γλώσσα.

en: If you have it already, install and activate it. Otherwise, %1$sbuy WPML%2$s.
el: Εάν το έχετε ήδη, εγκαταστήστε το και ενεργοποιήστε το. Σε διαφορετική περίπτωση, %1$sαγοράστε το WPML%2$s.

en: Images
el: Εικόνες

en: Important: Action Needed for Your Currency Switcher
el: Σημαντικό: ενέργεια που απαιτείται για την αλλαγή νομίσματος

en: Increment for nearest integer
el: Αύξηση προς τον πλησιέστερο ακέραιο

en: Install WooCommerce Pages
el: Στήσιμο σελίδων WooCommerce

en: Introduction
el: Εισαγωγή

en: Invalid currency parameter: "%s"
el: Μη έγκυρη παράμετρος νομίσματος: "%s"

en: Invalid language parameter: "%s"
el: Μη έγκυρη παράμετρος γλώσσας: "%s"

en: Invalid nonce
el: Μη έγκυρο nonce

en: Invalid taxonomy %s
el: Μη έγκυρη ταξινόμηση %s

en: It’s recommended that you translate products from the %1$sTranslation Dashboard%2$s.
el: Συνιστάται να μεταφράζετε τα προϊόντα από τον %1$sΠίνακα Ελέγχου Μετάφρασης%2$s.

en: Keep
el: Διατήρηση

en: Keep %s
el: Διατήρηση γλώσσας: %s

en: Keep using %s
el: Συνέχιση χρήσης του %s

en: Label
el: Ετικέτα

en: Language
el: Γλώσσα

en: Last updated: %s
el: Τελευταία ενημέρωση: %s

en: Learn how to generate a free license key
el: Μάθετε πώς να δημιουργείτε ένα δωρεάν κλειδί άδειας χρήσης

en: Learn more
el: Μάθετε περισσότερα

en: Left
el: Αριστερά

en: Left with space
el: Αριστερά με κενό

en: Let's continue
el: Ας συνεχίσουμε

en: Let's make your WooCommerce store multilingual
el: Ας κάνουμε το κατάστημα WooCommerce σας πολύγλωσσο

en: Lifting charge
el: Τέλος συναλλάγματος

en: Live Publishable Key
el: Ζωντανό δημοσιεύσιμο κλειδί

en: Live Secret Key
el: Ζωντανό μυστικό κλειδί

en: Location based
el: Βάσει τοποθεσίας

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Looking to import your multilingual shop? With %1$s and %2$s in both your original and new site, you can export and import your translations automatically.
el: Θέλετε να εισάγετε το πολύγλωσσο κατάστημά σας; Με το %1$s και το %2$s τόσο στον αρχικό όσο και στον νέο σας ιστότοπο, μπορείτε να εξάγετε και να εισάγετε τις μεταφράσεις σας αυτόματα.

en: Looks like you are upgrading from a previous version of WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce. Would you like to automatically create translated variations and images?
el: Φαίνεται ότι κάνετε αναβάθμιση από μια προηγούμενη έκδοση του WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce. Θα θέλατε να δημιουργήσετε αυτόματα μεταφρασμένες παραλλαγές και εικόνες;

en: Lost Password
el: Απώλεια κωδικού

en: Make your store multilingual
el: Κάντε το κατάστημά σας πολύγλωσσο

en: Make your store multilingual and enable multiple currencies | <a href="https://wpml.org/documentation/related-projects/woocommerce-multilingual/?utm_source=plugin&utm_medium=gui&utm_campaign=wcml">Documentation</a>
el: Κάντε το κατάστημά σας πολύγλωσσο και ενεργοποιήστε πολλαπλά νομίσματα | <a href="https://wpml.org/documentation/related-projects/woocommerce-multilingual/?utm_source=plugin&utm_medium=gui&utm_campaign=wcml">Documentation</a>

en: Manually
el: Μη αυτόματα

en: MaxMind Licence Key
el: Κλειδί άδειας χρήσης MaxMind

en: Media
el: Πολυμέσα

en: Merchant ID
el: Αναγνωριστικό εμπόρου

en: Migrating your multilingual shop? With %s you can transfer your translated content to a new site, including cross-sells, up-sells, and product attributes.
el: Μετακομίζετε το πολύγλωσσο κατάστημά σας; Με το %s μπορείτε να μεταφέρετε το μεταφρασμένο περιεχόμενό σας σε μια νέα ιστοσελίδα, συμπεριλαμβανομένων των διασταυρούμενων πωλήσεων, των αναβαθμισμένων πωλήσεων και των χαρακτηριστικών προϊόντων.

en: Monthly on the
el: Κάθε μήνα στις

en: Monthly on the %s
el: Κάθε μήνα στις %s

en: More details
el: Περισσότερες λεπτομέρειες

en: Multi-currency is enabled, but no secondary currencies have been set. %1$sAdd secondary currency%2$s.
el: Τα πολλαπλά νομίσματα έχουν ενεργοποιηθεί, αλλά δεν έχουν οριστεί δευτερεύοντα νομίσματα. %1$sΠροσθήκη δευτερεύοντος νομίσματος%2$s.

en: Multi-currency is not enabled.
el: Δεν είναι ενεργοποιημένα τα πολλαπλά νομίσματα.

en: Multi-currency settings
el: Ρυθμίσεις πολλαπλών νομισμάτων

en: Multicurrency
el: Πολλαπλά νομίσματα

en: Multicurrency Settings
el: Ρυθμίσεις πολλαπλών νομισμάτων

en: Multicurrency documentation
el: Τεκμηρίωση πολλαπλών νομισμάτων

en: Multilingual
el: Πολλαπλές γλώσσες

en: Multilingual Content Setup
el: Διαμόρφωση πολυγλωσσικού περιεχομένου

en: Multilingual Settings
el: Πολυγλωσσικές ρυθμίσεις

en: Multiple Currencies
el: Πολλαπλά νομίσματα

en: My Account
el: Ο λογαριασμός μου

en: N/A
el: Δ/Υ

en: Name
el: Όνομα

en: Native WooCommerce product editing screen
el: Εγγενής οθόνη επεξεργασίας προϊόντος WooCommerce

en: Nearest
el: Πλησιέστερο

en: New Widget Area Currency Switcher
el: Νέος εναλλαγέας νομίσματος στην περιοχή μονάδας (widget)

en: No - dismiss
el: Όχι - απόρριψη

en: No shipping class cost in %s
el: Δεν υπάρχει κόστος κατηγορίας ταχυδρομικής αποστολής σε %s

en: No, use only one currency
el: Όχι, χρήση μόνο ενός νομίσματος

en: Normal
el: Κανονικό

en: Not sure which option to choose? Read about %1$spotential issues when switching languages and currencies while the cart has items%2$s.
el: Δεν είστε βέβαιοι τι να επιλέξετε; Διαβάστε σχετικά με %1$sπιθανά προβλήματα κατά την αλλαγή γλωσσών και νομισμάτων ενώ το καλάθι αγορών δεν είναι άδειο%2$s.

en: Not yet supported
el: Δεν υποστηρίζεται ακόμα

en: Number of Decimals
el: Αριθμός δεκαδικών ψηφίων

en: OK (translate with the WordPress editor)
el: ΟΚ (μετάφραση με τον επεξεργαστή του WordPress)

en: Off – use the "Header alignment" setting above
el: Απενεργοποίηση – χρησιμοποιήστε τη ρύθμιση “Στοίχιση κεφαλίδας” παραπάνω

en: On – align automatically
el: Ενεργοποίηση – αυτόματη στοίχιση

en: OnTheGoSystems
el: Onthegosystems

en: One or more WooCommerce pages have not been created.
el: Μία ή περισσότερες σελίδες του WooCommerce δεν έχουν δημιουργηθεί.

en: Only numeric
el: Μόνο αριθμητικοί χαρακτήρες

en: Options
el: Επιλογές

en: Order Received
el: Η παραγγελία παρελήφθη

en: Order currency:
el: Νόμισμα παραγγελίας:

en: Order of currencies
el: Σειρά νομισμάτων

en: Original
el: Πρωτότυπο

en: Original Slug
el: Αρχικός Μόνιμος Σύνδεσμος

en: Original language
el: Αρχική γλώσσα

en: Other currency background color
el: Χρώμα γραμματοσειράς άλλου νομίσματος

en: Other currency font color
el: Χρώμα γραμματοσειράς άλλου νομίσματος

en: PayPal Email
el: Email PayPal

en: Payment Gateways
el: Πύλες πληρωμών

en: Permalink settings
el: Ρυθμίσεις μόνιμης σύνδεσης

en: Person Type Name
el: Όνομα τύπου προσώπου

en: Person Types
el: Τύποι προσώπων

en: Placeholder
el: Δεσμευτής θέσης

en: Please add another currency to fully utilize multicurrency mode. If you do not need multiple currencies, you can disable this setting to improve your site's performance.
el: Παρακαλούμε προσθέστε ένα ακόμα νόμισμα για πλήρη χρήση της λειτουργίας πολλαπλών νομισμάτων. Αν δεν χρειάζεστε πολλαπλά νομίσματα, μπορείτε να απενεργοποιήσετε την λειτουργία για βελτίωση της απόδοσης του ιστότοπου.

en: Please choose a different permalink structure or disable slug translation.
el: Επιλέξτε μια διαφορετική δομή μόνιμου συνδέσμου ή απενεργοποιήστε τη μετάφραση των μόνιμων συνδέσμων.

en: Please enter a valid number
el: Δώστε έναν έγκυρο αριθμό

en: Please enter in a value less than the regular price
el: Δώστε μία τιμή μικρότερη από την κανονική

en: Please go to the %1$s and fill in your %2$s.
el: Πηγαίνετε στο %1$s και συμπληρώστε το %2$s.

en: Please make a backup of your database before using these tools
el: Παρακαλούμε δημιουργήστε ένα αντίγραφο ασφαλείας της βάσης δεδομένων σας πριν χρησιμοποιήσετε αυτά τα εργαλεία

en: Please note that the payment will be made in %1$s. Your total will be approximately %2$s, depending on the current exchange rate.
el: Λάβετε υπόψη ότι η πληρωμή θα γίνει σε %1$s. Το σύνολο σας θα είναι περίπου %2$s, ανάλογα με την τρέχουσα συναλλαγματική ισοτιμία.

en: Please note: without a free MaxMind key, your geolocation calls will be limited and your site performance may be impacted.
el: Σημείωση: χωρίς δωρεάν κλειδί MaxMind, οι κλήσεις γεωγραφικής τοποθεσίας σας θα είναι περιορισμένες και η απόδοση του ιστοτόπου σας ενδέχεται να επηρεαστεί.

en: Plugins Status
el: Κατάσταση προσθηκών

en: Position
el: Θέση

en: Prefer to translate manually?
el: Προτιμάτε να μεταφράσετε χειροκίνητα;?

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Proceed
el: Συνέχεια

en: Processing
el: Επεξεργασία

en: Processing...
el: Επεξεργασία...

en: Product
el: Προϊόν

en: Product Add-ons Group "%s"
el: Ομάδα προσθηκών προϊόντων «%s»

en: Product Attribute Base
el: Βάση ιδιότητας προϊόντος

en: Product Base
el: Βάση προϊόντος

en: Product Bundles
el: Πακέτα προϊόντων

en: Product Category Base
el: Βάση κατηγορίας προϊόντος

en: Product Shop Base
el: Βάση καταστήματος προϊόντος

en: Product Tag Base
el: Βάση ετικέτας προϊόντος

en: Product Translation Interface
el: Διεπαφή Μετάφρασης Προϊόντων

en: Product attribute base
el: Βάση χαρακτηριστικού προϊόντος

en: Product base
el: Βάση προϊόντος

en: Product category base
el: Βάση κατηγορίας προϊόντος

en: Product not found: %d
el: Το προϊόν δεν βρέθηκε: %d

en: Product page Currency Switcher
el: Eναλλαγέας νομίσματος σελίδας προϊόντος

en: Product reviews
el: Αξιολογήσεις προϊόντων

en: Product tabs
el: Ετικέτες προϊόντος

en: Product tag base
el: Βάση ετικέτας προϊόντος

en: Product url
el: URL προϊόντος

en: Products Download Files
el: Αρχεία λήψης προϊόντων

en: Products Media Synchronization
el: Συγχρονισμός μέσω προϊόντων

en: Products Missing Translations
el: Λείπουν μεταφράσεις προϊόντων

en: Products Synchronization
el: Συγχρονισμός προϊόντων

en: Products before cart reset
el: Προϊόντα πριν την επαναφορά του καλαθιού

en: Products removed after switching to %s:
el: Προϊόντα που αφαιρέθηκαν αφού αλλάξατε σε %s:

en: Prompt for a confirmation and reset the cart
el: Αίτημα για επιβεβαίωση και επαναφορά του καλαθιού

en: Purchase WPML now
el: Αγοράστε το WPML τώρα

en: Purchase note
el: Σημείωση αγοράς

en: Quick Edit
el: Γρήγορη επεξεργασία

en: Quick Edit isn't available for product translations:
el: Η Γρήγορη Επεξεργασία δεν είναι διαθέσιμη για μεταφράσεις προϊόντων:

en: Quick edit "%s" inline
el: Γρήγορη επεξεργασία “%s” inline

en: Rate
el: Ισοτιμία

en: Regular Price
el: Συνήθης τιμή

en: Remove unused custom fields from product and variation translations
el: Αφαίρεση αχρησιμοποίητων προσαρμοσμένων πεδίων από μεταφράσεις προϊόντων και παραλλαγών

[ctx: Reset cart option warning 1]
en: Because of some elements in your site configuration, when the users switch the currency or the language on the front end, the cart content might not be synchronized correctly.
el: Λόγω ορισμένων στοιχείων στη ρύθμιση του ιστότοπού σας, όταν οι χρήστες αλλάζουν το νόμισμα ή τη γλώσσα στο προσκήνιο, το περιεχόμενο του καλαθιού ίσως να μη συγχρονιστεί σωστά.

[ctx: Reset cart option warning 2]
en: It is recommended that you %s with the option to reset the cart in a situation like this.
el: Σε τέτοιες περιπτώσεις, προτείνεται να %s με την επιλογή επαναφοράς του καλαθιού.

en: Resources
el: Πόροι

en: Resources Label
el: Ετικέτα πόρων

en: Resources label
el: Ετικέτα πόρων

en: Review WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce
el: Αξιολογήστε το WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce

en: Right
el: Δεξιά

en: Right now, there are no products needing translation.
el: Αυτή τη στιγμή, δεν υπάρχουν προϊόντα που χρειάζονται μετάφραση.

en: Right now, there are no taxonomy terms needing translation.
el: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν όροι ταξινόμησης για τους οποίους απαιτείται μετάφραση.

en: Right with space
el: Δεξιά με κενό

en: Round the converted price to the closest integer. %se.g. 15.78 becomes 16.00
el: Στρογγυλοποίηση της τιμής που μετατράπηκε στον 
    κοντινότερο ακέραιο. %sπ.χ. το 15,78 γίνεται 16,00

en: Rounding to the nearest integer
el: Στρογγυλοποίηση στον πλησιέστερο ακέραιο

en: Run the selected tools
el: Εκτέλεση των επιλεγμένων εργαλείων

en: Running WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce with default language other than English.
el: Εκτέλεση του WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce με προεπιλεγμένη γλώσσα διαφορετική από τα Αγγλικά.

en: Sale Price
el: Τιμή κατόπιν έκπτωσης

en: Same as default currency
el: Όπως στο προεπιλεγμένο νόμισμα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Schedule
el: Πρόγραμμα

en: Secondary currencies: %s
el: Δευτερεύοντα νομίσματα: %s

en: Secret Key
el: Μυστικό κλειδί

en: Select a preset
el: Επιλέξτε ένα προκαθορισμένο

en: Select currency
el: Επιλογή νομίσματος

en: Select which attributes in your store should be translatable:
el: Επιλέξτε ποιες ιδιότητες στο κατάστημά σας πρέπει να μεταφράζονται:

en: Set costs in other currencies manually
el: Μη αυτόματος ορισμός κόστους σε άλλα νομίσματα

en: Set dates
el: Ορισμός ημερομηνιών

en: Set different slugs in different languages for %s on WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce URLs translations page
el: Ορίστε διαφορετικά slugs σε διαφορετικές γλώσσες για %s στη σελίδα μεταφράσεων διευθύνσεων URL του WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce

en: Set exchange rates
el: Ορίσετε τιμές μετατροπής νομίσματος

en: Set on %s
el: Ορίστηκε: %s

en: Set prices in other currencies manually
el: Μη αυτόματος ορισμός τιμών σε άλλα νομίσματα

en: Set product types as not translatable and delete unwanted translations
el: Ορισμός τύπων προϊόντων ως μη μεταφράσιμων και διαγραφή ανεπιθύμητων μεταφράσεων

en: Set shipping costs in other currencies manually
el: Μη αυτόματος ορισμός κόστους ταχυδρομικής αποστολής σε άλλα νομίσματα

en: Set the currency in which your customer will see the final price when they checkout. Choose which accounts they will see in their payment message.
el: Καθορίστε το νόμισμα στο οποίο θα βλέπει ο πελάτης σας την τελική τιμή κατά την ολοκλήρωση αγορών. Επιλέξετε ποιους λογαριασμούς θα βλέπει ο πελάτης σας στο μήνυμα πληρωμής που θα λαμβάνει.

en: Set up %1$sWPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce%2$s to translate your store and add more currencies.
el: Ρυθμίστε το %1$sWPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce%2$s για να μεταφράσετε το κατάστημά σας και να προσθέσετε περισσότερα νομίσματα.

en: Set your translation options
el: Ορίστε τις επιλογές μετάφρασής σας

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Settings saved.
el: Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν.

en: Shop
el: Κατάστημα

en: Shop page
el: Σελίδα καταστήματος

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Show a currency switcher on the product page template
el: Εμφάνιση εναλλαγής νομισμάτων στο πρότυπο της σελίδας προϊόντος

en: Show all currencies
el: Εμφάνιση όλων των νομισμάτων

en: Show currencies based on
el: Εμφάνιση νομισμάτων με βάση

en: Show only products with %1$scustom prices%2$s in secondary currencies
el: Εμφάνιση μόνο προϊόντων με %1$sπροσαρμοσμένες τιμές%2$s σε δευτερεύοντα νομίσματα

en: Show only reviews in %1$s (%2$s)
el: Εμφάνιση μόνο αξιολογήσεων σε %1$s (%2$s)

en: Show reviews in all languages  (%s)
el: Εμφάνιση κριτικών σε όλες τις γλώσσες (%s)

en: Shows a list of the products that existed in the cart before the cart is reset on the front end after switching the language or the currency. It will be hidden when there are no products to show.
el: Εμφανίζει μια λίστα των προϊόντων που υπήρχαν στο καλάθι, πριν επαναφερθεί το καλάθι στο προσκήνιο μετά την αλλαγή γλώσσας ή νομίσματος. Θα είναι κρυμμένο όταν δεν υπάρχουν προϊόντα προς προβολή.

en: Sign-up Fee
el: Τέλος εγγραφής

en: Site Language
el: Γλώσσα ιστοτόπου

en: Slug
el: Μόνιμος Σύνδεσμος

en: Slug type
el: Τύπος μόνιμου συδέσμου

en: Some settings from the WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce wpml-config.xml file have been overwritten.
el: Ορισμένες ρυθμίσεις από το αρχείο wpml-config.xml του WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce έχουν αντικατασταθεί.

en: Some translated %1$s have different %2$s assignments.
el: Ορισμένα μεταφρασμένα %1$s έχουν διαφορετικές %2$s αναθέσεις.

en: Something went wrong, please reload the page and try again
el: Κάτι πήγε στραβά, παρακαλούμε ανανεώστε τη σελίδα και δοκιμάστε ξανά

en: Specific countries
el: Συγκεκριμένες χώρες

en: Start the Setup Wizard
el: Έναρξη του οδηγού ρύθμισης παραμέτρων

en: Status
el: Κατάσταση

en: Store Pages
el: Σελίδες καταστήματος

en: Store URLs
el: Δ/νσεις URL καταστήματος

en: Subscription Price
el: Τιμή συνδρομής

en: Successfully updated %1$s for all translated %2$s.
el: Το %1$s ενημερώθηκε επιτυχώς για όλα τα μεταφρασμένα %2$s.

en: Switch back to %s
el: Επιστροφή σε %s

en: Switching currencies when there are items in the cart
el: Εναλλαγή νομισμάτων όταν υπάρχουν στοιχεία στο καλάθι

en: Switching currency?
el: Αλλαγή νομίσματος;

en: Switching language?
el: Αλλαγή γλώσσας;

en: Switching languages when there are items in the cart
el: Αλλαγή γλωσσών όταν υπάρχουν στοιχεία στο καλάθι

en: Sync products and product taxonomies order.
el: Συγχρονισμός των προϊόντων και της σειράς ταξινόμησης προϊόντων.

en: Sync publishing date for translated products.
el: Συγχρονισμός ημερομηνίας έκδοσης μεταφρασμένων προϊόντων.

en: Synchronization complete!
el: Ο συγχρονισμός ολοκληρώθηκε!

en: Synchronize %s assignment in content
el: Συγχρονισμός της εργασίας (%s) στο περιεχόμενο

en: Synchronize attributes and update product variations
el: Συγχρονισμός ιδιοτήτων και ενημέρωση παραλλαγών προϊόντων

en: Synchronize cart content when switching currencies
el: Συγχρονισμός περιεχομένου καλαθιού όταν αλλάζετε νομίσματα

en: Synchronize cart content when switching languages
el: Συγχρονισμός περιεχομένου καλαθιού κατά την εναλλαγή γλωσσών

en: Synchronize data into translations
el: Συγχρονισμός δεδομένων στις μεταφράσεις

en: Synchronize metadata for product categories (display type, thumbnail)
el: Συγχρονισμός μεταδεδομένων για κατηγορίες προϊόντων (τύπος εμφάνισης, μικρογραφία)

en: Synchronize product variations
el: Συγχρονισμός παραλλαγών προϊόντων

en: Synchronize products image galleries
el: Συγχρονισμός συλλογών εικόνων προϊόντων

en: Synchronize stock for products and product variations
el: Συγχρονισμός αποθέματος για προϊόντα και παραλλαγές προϊόντων

en: Tab Title
el: Τίτλος Καρτέλας

en: Take this and edit
el: Αποδοχή εργασίας και μετάφραση

en: Taxonomies Missing Translations
el: Λείπουν μεταφράσεις ταξινομήσεων

en: Template for currency switcher
el: Πρότυπο για εναλλαγή νομίσματος

en: Term not found: %d
el: Δεν βρέθηκε ο όρος: %d

en: Test Publishable Key
el: Δοκιμαστικό Δημοσιεύσιμο Κλειδί

en: Test Secret Key
el: Δοκιμαστικό Μυστικό Κλειδί

en: The Translation Controls Have Moved
el: Τα Στοιχεία Ελέγχου Μετάφρασης Έχουν Μετακινηθεί

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
el: Οι αλλαγές που πραγματοποιήσατε θα χαθούν εάν πλοηγηθείτε εκτός της παρούσας σελίδας.

en: The default currency was changed. In order to show accurate prices in all currencies, you need to update the exchange rates under the %1$sMulti-currency%2$s configuration.
el: Το προεπιλεγμένο νόμισμα άλλαξε. Για να εμφανίζονται ακριβείς τιμές σε όλα τα νομίσματα, πρέπει να ενημερώσετε τις ισοτιμίες συναλλάγματος στην ενότητα ρύθμισης %1$sΠολλαπλών νομισμάτων%2$s.

[ctx: The description for the field with minimal order amount in additional currency. The currency symbol will be added in place of %s specifier.]
en: The minimal order amount if customer choose %s as a purchase currency.
el: Το ελάχιστο ποσό παραγγελίας, εάν ο πελάτης επιλέξει το %s ως νόμισμα αγοράς.

[ctx: The description for the field with shipping cost in additional currency. The currency symbol will be added in place of %s specifier.]
en: The shipping cost if customer choose %s as a purchase currency.
el: Το κόστος ταχυδρομικής αποστολής, εάν ο πελάτης επιλέξει %s ως νόμισμα αγοράς.

[ctx: The label for the field with minimal order amount in additional currency. The currency symbol will be added in place of %s specifier.]
en: Minimal order amount in %s
el: Ελάχιστο ποσό παραγγελίας σε %s

[ctx: The label for the field with shipping cost in additional currency. The currency symbol will be added in place of %s specifier.]
en: Cost in %s
el: Κόστος σε %s

en: The lifting charge adjusts the exchange rate provided by the selected service before it is saved. The exchange rates displayed in the table above include the lifting charge.
el: Το τέλος συναλλάγματος προσαρμόζει τη συναλλαγματική ισοτιμία που παρέχει η επιλεγμένη υπηρεσία πριν αποθηκευτεί. Οι συναλλαγματικές ισοτιμίες που εμφανίζονται στον παραπάνω πίνακα περιλαμβάνουν το τέλος.

en: The multi-currency mode cannot be enabled as a specific currency was not set. Go to the %1$sWooCommerce settings%2$s page and select the default currency for your store.
el: Η λειτουργία πολλαπλών νομισμάτων δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί καθώς δεν έχει οριστεί ένα συγκεκριμένο νόμισμα. Πηγαίνετε στη σελίδα %1$sρυθμίσεων του WooCommerce%2$s και επιλέξτε το προεπιλεγμένο νόμισμα για το κατάστημά σας.

en: The recommended way is using the WPML Translation Editor. It is streamlined for making the translation process much easier while also providing a much better integration with various WooCommerce extensions.
el: Ο συνιστώμενος τρόπος είναι μέσω του Προγράμματος επεξεργασίας μεταφράσεων WPML. Είναι βελτιστοποιημένο ώστε να διευκολύνει κατά πολύ τη διαδικασία μετάφρασης, ενώ προσφέρει παράλληλα καλύτερη ενσωμάτωση με διάφορες επεκτάσεις του WooCommerce.

en: The resulting price will be an increment of this value after initial rounding.%se.g.:
el: Το αποτέλεσμα της τιμής θα είναι μια επαύξηση αυτής της τιμής μετά την αρχική στρογγυλοποίηση.%sπ.χ.:

en: The value to be subtracted from the amount obtained previously.
el: Η τιμή που θα αφαιρεθεί από το ποσό που αντλήθηκε προηγουμένως.

en: There are <strong>%s product(s)</strong> in total.
el: Υπάρχουν συνολικά <strong>%s προϊόν(τα)</strong>.

en: There are <strong>%s product(s)</strong> with variations.
el: Υπάρχουν <strong>%s προϊόν(τα)</strong> με παραλλαγές.

en: There are <strong>%s variation(s)</strong> in total.
el: Υπάρχουν συνολικά <strong>%s παραλλαγή(ές)</strong>.

en: There are no attributes defined
el: Δεν έχουν οριστεί ιδιότητες

en: There are some settings that require careful attention.
el: Υπάρχουν μερικές ρυθμίσεις που απαιτούν αυξημένη προσοχή.

en: These pages are currently being translated by translators via WPML:
el: Αυτές οι σελίδες μεταφράζονται αυτή τη στιγμή από μεταφραστές μέσω του WPML:

en: This action lets you automatically apply the %s taxonomy to your content in different languages. It will scan the original content and apply the same taxonomy to translated content.
el: Με αυτή την ενέργεια μπορείτε να εφαρμόζετε αυτόματα την ταξινομία %s στο περιεχόμενό σας σε διαφορετικές γλώσσες. Θα σαρώνεται το αρχικό σας περιεχόμενο και θα εφαρμόζεται η ίδια ταξινομία στο μεταφρασμένο περιεχόμενο.

en: This feature was disabled. Please enable %1$sWPML cookies%2$s to continue.
el: Αυτή η λειτουργία απενεργοποιήθηκε. Ενεργοποιήστε τα %1$scookie του WPML%2$s για να συνεχίσετε.

en: This field is locked for editing because WPML will copy its value from the original language.
el: Το πεδίο είναι κλειδωμένο για επεξεργασία καθώς το WPML θα αντιγράψει την τιμή από τη γλώσσα προέλευσης.

en: This gateway does not support %s. To show this gateway please select another currency.
el: Αυτή η πύλη δεν υποστηρίζει %s. Για να εμφανιστεί αυτή η πύλη επιλέξτε άλλο νόμισμα.

en: This is a translation of %1$s. Some of the fields are not editable. It's recommended that you translate products from the %2$sTranslation Dashboard%3$s.
el: Αυτή είναι μια μετάφραση του %1$s. Ορισμένα από τα πεδία δεν είναι επεξεργάσιμα. Συνιστάται να μεταφράζετε τα προϊόντα από τον %2$sΠίνακα Ελέγχου Μετάφρασης%3$s.

en: This may cause problems with URLs in different languages.
el: Αυτό μπορεί να προκαλέσει προβλήματα με URL σε διαφορετικές γλώσσες.

en: This page allows you to translate all strings that are being used by WooCommerce in building different type of urls. Translating them enables you to have fully localized urls that match the language of the pages.
el: Αυτή η σελίδα σας επιτρέπει να μεταφράσετε όλες τις συμβολοσειρές που χρησιμοποιούνται από το WooCommerce στη δημιουργία διαφορετικών τύπων URL. Μεταφράζοντάς τις έχετε τη δυνατότητα να έχετε πλήρως τοπικοποιημένα URL που θα ταιριάζουν με τη γλώσσα των σελίδων.

en: This taxonomy does not require translation.
el: Δεν απαιτείται μετάφραση για αυτή την ταξινόμηση.

en: This taxonomy requires translation.
el: Απαιτείται μετάφραση για αυτή την ταξινόμηση.

en: This translation job will no longer be assigned to you. Other translators will be able take it and continue the translation.
el: Αυτή η μεταφραστική εργασία δεν θα είναι πια ανατεθειμένη σε εσάς. Άλλοι μεταφραστές θα έχουν τη δυνατότητα να την αναλάβουν και να συνεχίσουν τη μετάφραση.

en: This will automatically generate variations for translated products corresponding to recently translated attributes.
el: Έτσι δημιουργούνται αυτόματα παραλλαγές των μεταφρασμένων προϊόντων σύμφωνα με τις πρόσφατα μεταφρασμένες ιδιότητες.

en: Thousand Separator
el: Σύμβολο διαχωρισμού χιλιάδων

en: Title
el: Τίτλος

en: To avoid this, set your cache plugin to not cache pages for visitors that have a cookie set in their browser.
el: Για να αποφύγετε αυτήν την κατάσταση, ορίστε την προσθήκη προσωρινής μνήμης να μην αποθηκεύει προσωρινά σελίδες για επισκέπτες που έχουν ορίσει cookie στο πρόγραμμα περιήγησής τους.

en: To configure product taxonomies or attributes as translatable or not translatable, go to the %1$sMultilingual Content Setup%2$s
el: Για να ρυθμίσετε ταξινομήσεις ή ιδιότητες προϊόντων ως μεταφράσιμες ή μη μεταφράσιμες, πηγαίνετε στη %1$sΔιαμόρφωση πολυγλωσσικού περιεχομένου%2$s

en: To ensure your Currency Switcher continues working smoothly:
el: Για να διασφαλίσετε ότι ο Εναλλάκτης Νομίσματος σας θα συνεχίσει να λειτουργεί ομαλά:

en: To get started, we need to set up the following:
el: Για να ξεκινήσετε,πρέπει να ρυθμίσουμε τα ακόλουθα:

en: To manually translate product categories, tags and attributes, go to %1$sWPML &rarr; Taxonomy Translation%2$s.
el: Για να μεταφράσετε χειροκίνητα κατηγορίες προϊόντων, ετικέτες και χαρακτηριστικά, μεταβείτε στο %1$sWPML &rarr; Μετάφραση Ταξινομίας%2$s.

en: To manually translate products, go to %1$sProducts%2$s and click on the "plus" icon.
el: Για να μεταφράσετε χειροκίνητα προϊόντα, μεταβείτε στα %1$sΠροϊόντα%2$s και κάντε κλικ στο εικονίδιο “συν”.

en: To quickly translate this and other WooCommerce store pages, please run the %1$ssetup wizard%2$s.
el: Για να μεταφράσετε γρήγορα αυτήν και άλλες σελίδες καταστήματος WooCommerce, εκτελέστε τον %1$sοδηγό διαμόρφωσης%2$s.

en: To run a fully translated site, you should translate all taxonomy terms. Some store elements, such as variations, depend on taxonomy translation.
el: Για να έχετε έναν πλήρως μεταφρασμένο ιστότοπο, θα πρέπει να μεταφράσετε όλους τους όρους ταξινόμησης. Ορισμένα στοιχεία του καταστήματος, όπως οι παραλλαγές, εξαρτώνται από τη μετάφραση της ταξινόμησης.

en: To run a multilingual e-commerce site, you need to have the WooCommerce shop pages translated to all the site's languages. Once all the pages are installed you can add the translations for them from this menu.
el: Για να έχετε έναν πολυγλωσσικό ιστότοπο ηλεκτρονικού εμπορίου, πρέπει να έχετε μεταφράσει τις σελίδες καταστήματος 
    WooCommerce σε όλες τις γλώσσες του ιστότοπου. Αφού εγκατασταθούν όλες οι σελίδες, μπορείτε να προσθέσετε τις μεταφράσεις τους από το παρόν μενού.

en: To run your store in multiple languages, you need to use the %1$sWPML plugin%2$s.
el: Για να λειτουργήσετε το κατάστημά σας σε πολλές γλώσσες, πρέπει να χρησιμοποιήσετε το %1$sπρόσθετο WPML %2$s.

en: To see how to translate this text, save your changes here first.
el: Για να δείτε πώς να μεταφράσετε αυτό το κείμενο, αποθηκεύστε πρώτα τις αλλαγές σας εδώ.

en: To translate %1$s please use the %2$s translation%3$s page, inside the %4$sWPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce admin%5$s.
el: Για να μεταφράσετε %1$s παρακαλούμε χρησιμοποιήστε τη σελίδα μετάφρασης %2$s%3$s, μέσα στο %4$sδιαχειριστικό του WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce%5$s.

en: To translate Labels, go to the %1$sTranslation Dashboard%2$s.
el: Για να μεταφράσετε Ετικέτες, μεταβείτε στον %1$sΠίνακα Ελέγχου Μετάφρασης%2$s.

en: To translate Person Types, go to the %1$sTranslation Dashboard%2$s and send the associated product for translation.
el: Για να μεταφράσετε Τύπους Προσώπων, μεταβείτε στον %1$sΠίνακα Ελέγχου Μετάφρασης%2$s και στείλτε το σχετικό προϊόν για μετάφραση.

en: To translate Resources, go to the %1$sTranslation Dashboard%2$s and send the associated product for translation.
el: Για να μεταφράσετε Πόρους, μεταβείτε στον %1$sΠίνακα Ελέγχου Μετάφρασης%2$s και στείλτε το σχετικό προϊόν για μετάφραση.

en: To translate attributes, go to the %1$sTranslation Dashboard%2$s and send the associated product for translation.
el: Για να μεταφράσετε χαρακτηριστικά, μεταβείτε στον %1$sΠίνακα Ελέγχου Μετάφρασης%2$s και στείλτε το σχετικό προϊόν για μετάφραση.

en: To translate custom WooCommerce email notifications, go to the %1$sTranslation Dashboard%2$s.
el: Για να μεταφράσετε προσαρμοσμένες ειδοποιήσεις email του WooCommerce, μεταβείτε στον %1$sΠίνακα Ελέγχου Μετάφρασης%2$s.

en: To translate custom per-product tabs, go to the %1$sTranslation Dashboard%2$s and send the associated product for translation.
el: Για να μεταφράσετε προσαρμοσμένες καρτέλες ανά προϊόν, μεταβείτε στον %1$sΠίνακα Ελέγχου Μετάφρασης%2$s και στείλτε το σχετικό προϊόν για μετάφραση.

en: To translate custom product fields, save your changes here first, then go to the %2$sTranslation Dashboard%3$s.
el: Για να μεταφράσετε προσαρμοσμένα πεδία προϊόντων, αποθηκεύστε πρώτα τις αλλαγές σας εδώ, και στη συνέχεια μεταβείτε στον %2$sΠίνακα Ελέγχου Μετάφρασης%3$s.

en: To translate custom text for payment methods, go to the %1$sTranslation Dashboard%2$s.
el: Για να μεταφράσετε προσαρμοσμένο κείμενο για μεθόδους πληρωμής, μεταβείτε στον %1$sΠίνακα Ελέγχου Μετάφρασης%2$s.

en: To translate global add-ons, go to the %1$sTranslation Dashboard%2$s.
el: Για να μεταφράσετε παγκόσμια πρόσθετα, μεταβείτε στον %1$sΠίνακα Ελέγχου Μετάφρασης%2$s.

en: To translate per-product add-ons, go to the %1$sTranslation Dashboard%2$s and send the associated product for translation.
el: Για να μεταφράσετε πρόσθετα ανά προϊόν, μεταβείτε στον %1$sΠίνακα Ελέγχου Μετάφρασης%2$s και στείλτε το σχετικό προϊόν για μετάφραση.

en: To translate permalinks for product taxonomies, go to %1$sWPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce → Store URLs%2$s.
el: Για να μεταφράσετε μόνιμους συνδέσμους για ταξινομίες προϊόντων, μεταβείτε στο %1$sWPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce → Διευθύνσεις URL καταστήματος%2$s.

en: To translate product details, including their taxonomy, use this dashboard. If you need to translate taxonomy independently or adjust store and currency settings, visit: %1$sWPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce documentation%2$s.
el: Για να μεταφράσετε λεπτομέρειες προϊόντων, συμπεριλαμβανομένης της ταξινομίας τους, χρησιμοποιήστε αυτόν τον πίνακα ελέγχου. Εάν χρειάζεται να μεταφράσετε την ταξινομία ανεξάρτητα ή να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις καταστήματος και νομίσματος, επισκεφθείτε: %1$sτεκμηρίωση του WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce%2$s.

en: To translate product permalinks, go to %1$sWPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce → Store URLs%2$s.
el: Για να μεταφράσετε μόνιμους συνδέσμους προϊόντων, μεταβείτε στο %1$sWPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce → Διευθύνσεις URL καταστήματος%2$s.

en: To translate product reviews, go to the %1$sTranslation Dashboard%2$s.
el: Για να μεταφράσετε κριτικές προϊόντων, μεταβείτε στον %1$sΠίνακα Ελέγχου Μεταφράσεων%2$s.

en: To translate product taxonomies, go to the %1$sTaxonomy Translation%2$s page.
el: Για να μεταφράσετε ταξινομίες προϊόντων, μεταβείτε στη σελίδα %1$sΜετάφραση Ταξινομίας%2$s.

en: To translate the Method Title, go to the %1$sTranslation Dashboard%2$s.
el: Για να μεταφράσετε τον Τίτλο της Μεθόδου, μεταβείτε στον %1$sΠίνακα Ελέγχου Μετάφρασης%2$s.

en: To translate the attribute slug, please set the option "Enable archives?" for the attribute %s in WooCommerce
el: Για να μεταφράσετε αυτό το μόνιμο σύνδεσμο ιδιότητας, επιλέξτε "Ενεργοποίηση αρχειοθηκών;" για την ιδιότητα %s στο WooCommerce

en: To translate this content, go to the %1$sTranslation Dashboard%2$s.
el: Για να μεταφράσετε αυτό το περιεχόμενο, μεταβείτε στον %1$sΠίνακα Ελέγχου Μετάφρασης%2$s.

en: To&hellip;
el: Σε&hellip;

en: Tour Data
el: Δεδομένα ταξιδιού

en: Translatable?
el: Μεταφράσιμο;

en: Translate %s
el: Μετάφραση %s

en: Translate Products
el: Μετάφραση προϊόντων

en: Translate Taxonomy
el: Μετάφραση Ταξινομίας

en: Translate URLs
el: Μετάφραση των URL

en: Translate WooCommerce products
el: Μετάφραση προϊόντων WooCommerce

en: Translate endpoints
el: Μετάφραση τελικών σημείων

en: Translate shipping classes
el: Μετάφραση κλάσεων αποστολής

en: Translate your whole site's content, including products, from %1$sWPML &rarr; Translation Management%2$s.
el: Μεταφράστε όλο το περιεχόμενο του ιστοτόπου σας, συμπεριλαμβανομένων των προϊόντων, από το %1$sWPML &rarr; Διαχείριση Μετάφρασης%2$s.

en: Translating %1$s? Use the %2$s table for easier translation.
el: Μεταφράζετε%1$s; Χρησιμοποιήστε τον πίνακα %2$s για ευκολότερη μετάφραση.

en: Translation in progress
el: Μετάφραση σε εξέλιξη

en: Translation to
el: Μετάφραση σε

en: Troubleshooting
el: Αντιμετώπιση προβλημάτων

en: Up
el: Πάνω

en: Update %1$s for all translated %2$s
el: Ενημερώστε το %1$s για όλα τα μεταφρασμένα %2$s

en: Update Translation
el: Ενημέρωση μετάφρασης

en: Update frequency
el: Συχνότητα ενημέρωσης

en: Update manually now
el: Μη αυτόματη ενημέρωση τώρα

en: Update translation
el: Ενημέρωση μετάφρασης

en: Updating the exchange rates on an hourly basis generates around 744 API calls a month. Please check that your exchange rates source can accommodate this higher usage.
el: Η ενημέρωση της ισοτιμίας συναλλάγματος σε ωριαία βάση δημιουργεί περίπου 744 κλήσεις API τον μήνα. Βεβαιωθείτε ότι η πηγή ισοτιμίας συναλλάγματός σας μπορεί να ανταποκριθεί σε αυτήν την υψηλότερη χρήση.

en: Uploads
el: Αποστολές

en: Use custom settings for translations download files
el: Χρήση προσαρμοσμένων ρυθμίσεων για αρχεία λήψης μεταφράσεων

en: Use the same files for translations
el: Χρήση των ίδιων αρχείων για μεταφράσεις

en: Using "translation_of" requires providing a "lang" parameter too
el: Η χρήση του "translation_of" απαιτεί επίσης να δώσετε μια παραμέτρο "lang"

en: Value(s)
el: Τιμή(-ές)

en: Variations data
el: Δεδομένα παραλλαγών

en: View Order
el: Προβολή παραγγελίας

en: Visit website
el: Επίσκεψη ιστοτόπου

en: WARNING! Minor limitations include 1000 requests/month limit and EUR being the only available base currency for customers using a free account. If you need more than 1000 requests per month or want to use all 170 available base currencies, you’ll need to choose one of the paid plans starting at only $10 per month.
el: ΠΡΟΣΟΧΗ! Ισχύουν μικροί περιορισμοί όπως όριο 1000 αιτημάτων/μήνα και διαθεσιμότητα μόνο του EUR ως βασικού νομίσματος για πελάτες που χρησιμοποιούν δωρεάν λογαριασμό. Αν χρειάζεστε περισσότερα από 1000 αιτήματα το μήνα ή θέλετε να χρησιμοποιήσετε και τα 170 διαθέσιμα βασικά νομίσματα, θα πρέπει να επιλέξετε ένα από τα προγράμματα επί πληρωμή που ξεκινούν από μόλις 10 $ τον μήνα.

en: WPML Export and Import
el: Εξαγωγή και Εισαγωγή WPML

en: WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce by default will multiply all your costs and values defined above by currency exchange rates. If you don't want this and you prefer static values instead, you can define them here.
el: Το WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce από προεπιλογή θα πολλαπλασιάζει όλα τα κόστη και τις τιμές που ορίζονται παραπάνω με τις συναλλαγματικές ισοτιμίες. Αν δεν το επιθυμείτε αυτό και προτιμάτε στατικές τιμές, μπορείτε να τις ορίσετε εδώ.

en: WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce depends on several plugins to work. If any required plugin is missing, you should install and activate it.
el: Το WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce εξαρτάται από διάφορα πρόσθετα για να λειτουργήσει. Εάν λείπει κάποιο απαιτούμενο πρόσθετο, θα πρέπει να το εγκαταστήσετε και να το ενεργοποιήσετε.

en: WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce detected an active cache plugin on your site.
el: Το WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce εντόπισε ένα ενεργό πρόσθετο προσωρινής μνήμης στον ιστότοπό σας.

en: WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce is enabled but not effective. It is not compatible with  <a href="%1$s">WPML String Translation</a> versions prior %2$s.
el: Το WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce είναι ενεργοποιημένο αλλά δεν είναι αποτελεσματικό. Δεν είναι συμβατό με εκδόσεις <a href="%1$s">WPML String Translation</a> πριν από την %2$s.

en: WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce is enabled but not effective. It is not compatible with  <a href="%1$s">WPML</a> versions prior %2$s.
el: Το WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce είναι ενεργοποιημένο αλλά δεν είναι αποτελεσματικό. Δεν είναι συμβατό με εκδόσεις <a href="%1$s">WPML</a> πριν από την %2$s.

en: WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce is enabled but not effective. It is not compatible with  <a href="%1$s">Woocommerce</a> versions prior %2$s.
el: Το WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce είναι ενεργοποιημένο αλλά δεν είναι αποτελεσματικό. Δεν είναι συμβατό με εκδόσεις <a href="%1$s">Woocommerce</a> πριν από την %2$s.

en: WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce is enabled but not effective. It requires %s in order to work.
el: Το WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce είναι ενεργοποιημένο αλλά δεν είναι αποτελεσματικό. Απαιτεί %s για να λειτουργήσει.

en: WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce is enabled but not effective. Please finish the installation of WPML first.
el: Το WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce είναι ενεργοποιημένο αλλά δεν είναι αποτελεσματικό. Παρακαλούμε ολοκληρώστε πρώτα την εγκατάσταση του WPML.

en: WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce settings
el: Ρυθμίσεις WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce

en: WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce will also use cookies to identify the language and currency of each customer’s order as well as the currency of the reports created by WooCommerce. WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce extends these reports by adding the currency’s information.
el: Το WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce θα χρησιμοποιεί επίσης cookies για να αναγνωρίζει τη γλώσσα και το νόμισμα κάθε παραγγελίας πελάτη καθώς και το νόμισμα των αναφορών που δημιουργούνται από το WooCommerce. Το WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce επεκτείνει αυτές τις αναφορές προσθέτοντας τις πληροφορίες του νομίσματος.

en: WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce will use cookies to understand the basket info when using languages in domains and to transfer data between the domains.
el: Το WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce θα χρησιμοποιεί cookies για να κατανοήσει τις πληροφορίες του καλαθιού όταν χρησιμοποιούνται γλώσσες σε τομείς και για να μεταφέρει δεδομένα μεταξύ των τομέων.

en: WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce › Setup Wizard
el: WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce › Οδηγός εγκατάστασης

en: WPML Translation Editor
el: Πρόγραμμα επεξεργασίας μεταφράσεων WPML

en: WPML allows you to %1$stranslate your product attributes%2$s. Some attributes, like the ones based on numbers and codes, can be universal and might not need to be translated.
el: Το WPML σας επιτρέπει να %1$sμεταφράζετε τις ιδιότητες προϊόντος σας%2$s. Κάποιες ιδιότητες, όπως αυτές που βασίζονται σε αριθμούς και κώδικες, μπορούν να είναι καθολικές και ενδέχεται να μην χρειάζονται μετάφραση.

en: WPML automatically generates translated versions of default WooCommerce pages, such as Shop, Account, Checkout, and Cart.
el: Το WPML παράγει αυτόματα μεταφρασμένες εκδόσεις των προεπιλεγμένων σελίδων WooCommerce, όπως Κατάστημα, Λογαριασμός, Πληρωμή και Καλάθι.

en: WPML support
el: Τμήμα υποστήριξης του WPML

en: Want to help <strong>WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce</strong> plugin? %1$sGive us a review%2$s!
el: Θέλετε να βοηθήσετε το πρόσθετο <strong>WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce</strong>; %1$sΔώστε μας μια αξιολόγηση%2$s!

en: We detected a problem in your WPML configuration: the %1$sproduct_type%2$s taxonomy is set as translatable and this would cause problems with translated products. You can fix this in the %3$sMultilingual Content Setup page%4$s.
el: Εντοπίσαμε ένα πρόβλημα στις ρυθμίσεις του WPML: η ταξινόμηση %1$sproduct_type%2$s έχει οριστεί ως μεταφράσιμη και αυτό θα προκαλούσε προβλήματα με μεταφρασμένα προϊόντα. Μπορείτε να διορθώσετε αυτό το πρόβλημα στη %3$sσελίδα διαμόρφωσης πολυγλωσσικού περιεχομένου%4$s.

en: We detected that the %1$sproduct_type%2$s field was set incorrectly for some product translations. This happened because the product_type taxonomy was translated. You can fix this in the WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce %3$stroubleshooting page%4$s.
el: Εντοπίσαμε ότι το πεδίο %1$sproduct_type%2$s είχε οριστεί λανθασμένα για ορισμένες μεταφράσεις προϊόντων. Αυτό συνέβη επειδή η ταξινομία product_type μεταφράστηκε. Μπορείτε να το διορθώσετε στη σελίδα αντιμετώπισης προβλημάτων του WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce %3$sσελίδα αντιμετώπισης προβλημάτων%4$s.

en: We detected that your site is using a Currency Switcher built with Twig templates. For security reasons, support for Twig-based templates will be discontinued in the upcoming version of WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce 5.6.
el: Εντοπίσαμε ότι ο ιστότοπός σας χρησιμοποιεί έναν Εναλλάκτη Νομισμάτων που έχει δημιουργηθεί με πρότυπα Twig. Για λόγους ασφαλείας, η υποστήριξη για πρότυπα βασισμένα σε Twig θα διακοπεί στην επερχόμενη έκδοση του WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce 5.6.

en: We noticed that you're using WooCommerce Gateways Country Limiter plugin which is now integrated into WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce. Please remove it!
el: Παρατηρήσαμε ότι χρησιμοποιείτε το πρόσθετο WooCommerce Gateways Country Limiter, το οποίο τώρα είναι ενσωματωμένο στο WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce. Παρακαλούμε αφαιρέστε το!

en: We recommend updating your Currency Switcher as soon as possible to avoid disruptions when the new version of WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce is released.
el: Συνιστούμε να ενημερώσετε τον Εναλλάκτη Νομισμάτων σας το συντομότερο δυνατό για να αποφύγετε διακοπές όταν κυκλοφορήσει η νέα έκδοση του WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce.

en: We updated WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce to streamline your translation work.
el: Ενημερώσαμε το WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce για να απλοποιήσουμε την εργασία μετάφρασής σας.

en: Weekly on
el: Κάθε εβδομάδα στις

en: Weekly on %s
el: Κάθε εβδομάδα στις %s

en: When enabled, products with prices based on the exchange rate are hidden
el: Όταν είναι ενεργοποιημένο, τα προϊόντα με τιμές με βάση τη συναλλαγματική ισοτιμία αποκρύπτονται

en: Which product attributes should be translatable?
el: Ποιες ιδιότητες προϊόντος θα πρέπει να μεταφράζονται;

en: White
el: Λευκό

en: Widget Currency Switcher
el: Μονάδα (Widget) εναλλαγέα νομίσματος

en: Widget area
el: Περιοχή widget

en: Widget title
el: Τίτλος μονάδας (widget)

en: WooCommerce Store Pages
el: Σελίδες καταστήματος WooCommerce

en: WooCommerce integrates with MaxMind Geolocation to reliably determine the location of your customers.
el: Το WooCommerce έχει ενσωματωμένο το MaxMind Geolocation για να προσδιορίζει αξιόπιστα την τοποθεσία των πελατών σας.

en: WooCommerce settings page.
el: σελίδα ρυθμίσεων του WooCommerce.

en: WooCommerce store pages are translated to all the site's languages.
el: Οι σελίδες καταστήματος WooCommerce έχουν μεταφραστεί σε όλες τις γλώσσες του ιστότοπου.

en: WooCommerce store pages do not exist for these languages:
el: Δεν υπάρχουν σελίδες καταστήματος του WooCommerce για τις εξής γλώσσες:

en: Yes, enable multicurrency mode
el: Ναι, να ενεργοποιηθεί η λειτουργία πολλαπλών νομισμάτων

en: Yes, go to the troubleshooting page
el: Ναι, μετάβαση στη σελίδα επίλυσης προβλημάτων

en: You are using the same value as for the regular category base. This is known to create conflicts resulting in urls not working properly.
el: Χρησιμοποιείτε την ίδια τιμή με αυτή της κανονικής βάσης κατηγοριών. Είναι γνωστό ότι αυτό δημιουργεί διενέξεις που έχουν ως αποτέλεσμα την εσφαλμένη λειτουργία των URL.

en: You can choose to clear the cart contents when you change language or currency in case you have problems in cart or checkout page
el: Μπορείτε να επιλέξετε να διαγράψετε τα περιεχόμενα του καλαθιού όταν αλλάζετε γλώσσα ή νόμισμα, σε περίπτωση που συναντάτε προβλήματα στο καλάθι ή στη σελίδα ολοκλήρωσης πληρωμής

en: You can customize the currency switcher template using these parameters:
el: Μπορείτε να προσαρμόσετε το πρότυπο του εναλλάκτη νομίσματος χρησιμοποιώντας αυτές τις παραμέτρους:

en: You can enter or edit your default values on the %1$sPermalinks settings%2$s page or, for the endpoints, on the WooCommerce %3$sAdvanced settings%4$s page.
el: Μπορείτε να καταχωρίσετε ή να επεξεργαστείτε τις προεπιλεγμένες τιμές στη σελίδα %1$sΡυθμίσεις μόνιμων συνδέσμων (Permalinks)%2$s ή, για τις τελικές τιμές, στη σελίδα %3$sΠροηγμένες ρυθμίσεις%4$s του WooCommerce.

en: You can still use the %1$smulticurrency features%2$s without buying anything.
el: Μπορείτε ακόμα να χρησιμοποιήσετε τα %1$sχαρακτηριστικά πολλαπλών νομισμάτων%2$s χωρίς να αγοράσετε τίποτα.

en: You can translate text for subscription products from the %1$sTranslation Dashboard%2$s.
el: Μπορείτε να μεταφράσετε κείμενο για προϊόντα συνδρομής από τον %1$sΠίνακα Ελέγχου Μετάφρασης%2$s.

en: You have to save all settings before updating exchange rates
el: Πρέπει να αποθηκεύσετε όλες τις ρυθμίσεις πριν ενημερώσετε τις συναλλαγματικές ισοτιμίες

en: You have untranslated terms!
el: Έχετε μη μεταφρασμένους όρους!

en: You haven't added any secondary currencies
el: Δεν έχει προσθέσει κανένα δευτερεύον νόμισμα

en: You haven't added any secondary currencies.
el: Δεν έχετε προσθέσει δευτερεύοντα νομίσματα.

en: You need the WPML plugin to make your store multilingual and display currencies based on site language. Don't have it yet?
el: Χρειάζεστε το πρόσθετο WPML για να κάνετε το κατάστημά σας πολύγλωσσο και να προβάλλετε νομίσματα με βάση τη γλώσσα του ιστοτόπου. Δεν το έχετε ακόμα;

en: You should check WPML configuration files added by other plugins or manual settings on the %s section.
el: Πρέπει να ελέγξετε τα αρχεία ρύθμισης παραμέτρων του WPML που έχουν προστεθεί από άλλες προσθήκες ή τις μη αυτόματες ρυθμίσεις στην ενότητα %s.

en: You will be able to:
el: Θα μπορείτε να:

en: You will need either the Multilingual CMS or Multilingual Agency package to use WPML with WooCommerce.
el: Θα χρειαστείτε είτε το πακέτο Multilingual CMS είτε το Multilingual Agency για να χρησιμοποιήσετε το WPML με το WooCommerce.

en: You've switched the language and there are items in the cart. If you keep the %s language, the cart will be emptied and you will have to add the items again to the cart.
el: Αλλάξατε γλώσσα και υπάρχουν στοιχεία στο καλάθι. Αν διατηρήσετε τη γλώσσα %s, το καλάθι θα αδειάσει και θα πρέπει να προσθέσετε τα στοιχεία ξανά στο καλάθι.

en: Your cart is not empty! After you switched the currency, all items from the cart will be removed and you have to add them again.
el: Το καλάθι σας δεν είναι άδειο! Αφού αλλάξετε το νόμισμα, όλα τα στοιχεία από το καλάθι σας θα αφαιρεθούν και θα πρέπει να τα προσθέσετε ξανά.

en: Your product permalink base is not translated to:
el: Η βάση μόνιμων συνδέσμων των προϊόντων σας δεν έχει μεταφραστεί σε:

en: Your settings have been saved.
el: Οι ρυθμίσεις σας αποθηκεύτηκαν.

en: Your shipping class %1$s has been created in %2$s language. Please switch your language if you want to provide shipping costs in different currencies for this class.
el: Η κατηγορία ταχυδρομικής αποστολής σας %1$s έχει δημιουργηθεί στη %2$s γλώσσα. Αλλάξτε τη γλώσσα σας, αν θέλετε να παρέχετε κόστος αποστολής σε διαφορετικά νομίσματα για αυτήν την κατηγορία.

en: Your site uses %1$s to automatically calculate prices in the secondary currency. There is an %2$s effective June 1st, 2018.
el: Ο ιστότοπός σας χρησιμοποιεί %1$s, για να υπολογίζει αυτομάτως τιμές στο δευτερεύον νόμισμα. Υπάρχει ένας %2$s που ισχύει από την 1η Ιουνίου 2018.

en: Your theme does not support a currency switcher widget. Please %1$sadd your currency switcher%2$s using a shortcode or PHP.
el: Το θέμα σας δεν υποστηρίζει γραφικό στοιχείο αλλαγής νομίσματος. Σας παρακαλούμε %1$sπροσθέστε την εναλλαγή νομισμάτων σας%2$s χρησιμοποιώντας έναν σύντομο κώδικα ή PHP.

en: and
el: και

en: configure WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce
el: διαμόρφωση του WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce

en: default
el: προεπιλογή

en: important change about this service
el: σημαντική αλλαγή για αυτή την υπηρεσία

en: multicurrency settings page
el: σελίδα ρυθμίσεων πολλαπλών νομισμάτων

en: never
el: ποτέ

en: none
el: κανένα

en: permalinks settings
el: Ρυθμίσεις μόνιμων συνδέσμων

en: translated
el: μεταφράστηκε

en: wpml-config.xml file missing from WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce folder.
el: Το αρχείο wpml-config.xml λείπει από τον φάκελο του WPML Multilingual & Multicurrency for WooCommerce.
